Elon Musk'a 258 milyar dolarlık Dogecoin davası

Elon Musk'ın başının bu kez kripto para birimi Dogecoin nedeniyle derde girmesi sonucu servetinden daha fazlasına mâl olabilecek bir davayla karşı karşıya kaldı. Elon Musk'a 258 milyar dolarlık Dogecoin davası açıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kripto para birimlerinin son 1 aydaki değer düşüşü ile “gerçek bir varlığı olup olmadığı” tartışma konusu haline gelirken milyarder iş insanı sosyal medyada ve medyada birçok kez yaptığı yönlendirme ve manipülasyonlar nedeniyle davalık oldu.

258 milyar dolarlık 'Dogecoin' davası

Önde gelen bir kripto para savunucusu olan Elon Musk’a 258 milyar dolarlık "Dogecoin" davası açıldı. Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın kripto para birimi Dogecoin'i desteklemek için bir "piramit şeması" oluşturduğu iddia edildi.

"Yasadışı şantaj girişiminin parçası"

New York Güney Bölge Mahkemesi'ne sunulan şikayette, davacı Keith Johnson, Musk ve şirketleri Tesla ile SpaceX'i Dogecoin’in fiyatını yükseltmek için yasadışı bir şantaj girişiminin parçası olmakla suçladı.

Johnson şikayetinde, "Sanıklar yanlış ve aldatıcı bir şekilde Dogecoin’in hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım olduğunu iddia ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN