Ekonomist İslam Memiş uyardı: Akla hayale gelmeyen batışlar görebiliriz, çok ciddi enkazlar oluşacak!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 2022 yılı içerisinde piyasaların çok dalgalı olacağını belirterek 'Al-sat yapanlar öyle bir zarar edecekler ki akla hayale gelmeyen batışlar görebiliriz. Çok ciddi enkazlar oluşacak' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Doların 18 lirayı geçtiği dakikalarda "Dolar ve altın çökecek, acınacak hale gelirsiniz" değerlendirmesinde bulunan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, ekonomi gündemine ilişkin olarak İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın Youtube kanalında açıklamalarda bulundu.

Herkesin ABD Merkez Bankası'nın (Fed) 25 Ocak'ta açıklayacağı faiz kararına kilitlenmiş durumda olduğunu belirten Memiş, "Kimse o tarihe kadar pozisyon almak istemiyor… 25 Ocak’ta Fed faiz kararını açıklayacak ve sahneye FED Başkanı Powel çıkacak… Herkes ona göre pozisyon alacak" dedi.

"2022 yılı için çok dalgalı bir piyasaya yatırım yapıp pozisyon alın" ifadesini kullanan Memiş, "Küçük yatırımcı kendini bu dalgalanmadan nasıl koruyabilir?" sorusuna da şu yanıtı verdi:

'UZUN VADELİ YATIRIM YAPMAYANLAR ZARAR EDECEK'

"Mutlaka herkesin 4 farklı üründen sepet yapması gerekiyor… Bu sepetin içinde TL olabilir, dolar olabilir, kripto para olabilir, altın olabilir… Sepetinde çeşitlilik yapmayan, uzun vadeli yatırım yapmayan herkes zarar edecek…  Öyle bir zarar edecekler ki akla hayale gelmeyen batışlar görebiliriz…

'ÇOK CİDDİ ENKAZLAR OLUŞTURACAK'

Bizim kültürümüzde şöyle bir şey var: Ben döviz aldım yattım, alım satım yapar kazanırım… Ben altın veya gümüş aldım ya da kripto paraya girdim, alırım satarım para kazanırım… Net konuşuyorum; Bu düşünceye sahip oyanlar 2022 yılında batacak… Ancak 'Ben gelenekçiyim, ne alırsam alayım uzun vadeli alırım’ diyenler kazanacak. Kısa vadede 'Alım satım yaparım para kazanırım' diyenler batacak ve çok ciddi enkazlar oluşturacak."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN