Devlet Bahçeli'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ÖTV tepkisi: Türkiye ekonomisine suikast

Terörle mücadele konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun otomobillerdeki 'ÖTV'leri kaldıracağım, araç almayı bir süre öteleyin' sözlerine çok sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kılıçdaroğlu'nun otomobil fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki göstererek, "Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir." diyen MHP Lideri Bahçeli, Zaho'daki saldırıyla ilgili sert konuştu.

ZAHO'DAKİ SALDIRI

Devlet Bahçeli'nin açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Zaho'da sivil insanların kanını döküp hemen ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'ni suçlama yarışına girenler Türkiye'miz üzerinde hesap yapan, bölücülüğe refakat eden, teröre gelecek bağlayan, dahası her alanda önümüzü kesmek için pusu kuran alçalmış ve alçaklaşmış çevrelerdir.

Terörle mücadelemizi engellemek maksadıyla her yola müracaat edenlerin kimler olduğu bilinmektedir. Zaho'daki kanlı eylemin sorumluluğunu Türkiye'ye ihale etme yanlışına düşenler bizatihi suçludur, bu suretle cinayetlerine yenilerini eklemişlerdir.

Irak Merkezi Hükümeti işbirliği kanallarını açık tutarak, diyalog zemininden kaçmadan Zaho katliamının saklanmış faillerini Türkiye'yle eşgüdüm halinde ortaya çıkarmak mecburiyetindedir. Bilinmelidir ki, şiddetle lanetlediğimiz 27 Temmuz 2022 tarihinde Musul Başkonsolosluğumuza füzeli saldırıyı kim ya da kimler yapmışsa Zaho'ya saldıran da aynı mihraklardır."

KILIÇDAROĞLU'NUN ÖTV SÖZLERİ

Kılıçdaroğlu boyundan büyük, aklının yetmediği, hayalinde bile yapamayacağı sözler vermekten kesinlikle uzak durmalı, ayrıca otomobil satışlarını tezvirat konusu haline getirerek Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN