CHPli Cavidan Demirağ: İktidar CHP'ye kasten ket vurmaya çalışıyor

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, ÖTV değiştirme yetkisinin Cumhurbaşkanına verilmesinin ardından eleştiride bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kılıçdaroğlu'nun yapmak istediği her faydalı işi AKP'nin sabote ettiğini belirten CHP'li Demirağ, "İktidar olduğumuz ilk an vatandaşın beline yük olan her bedeli, her kişiyi bitireceğiz"dedi.

Geçtigimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, arabalardan alınan ÖTV indirimini iktidar oldukları an düşüreceklerini ve vatandaşı maddi açıdan rahatlatacaklarını dile getirmişti. Kılıçdaroğlu'nun bu söylemleri vatandaşlar tarafından olumlu dönüş almasından birkaç gün sonra ÖTV değiştirme yetkisi Bakanlar Kurulun'dan alınarak resmen Cumhurbaşkanı'na verilmişti. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Cavidan Demirağ iktidarın keyfekeder kararlar aldığını belirterek, " Ne hikmettir ki Kılıçdaroğlu ekonomik buhrandan bahsediyordu. Hemen ardından araç ve konut fiyatlarında bahsederken vatandaşa yük olan arabada ÖTV indiriminden de bahsetti ve bizzat iktidara geldiğimiz an ÖTV'Yi düşüreceğiz dedi. Bu söylemlerin hemen ardından Bakanlar Kurulunda olan ÖTV değişikliği de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçti. Kısacası tek adam rejimi bir kez daha halka zarar verdi. Kılıçdaroğlu ne zaman halkı maddi ve manevi açıdan rahatlatacak bir adım atsa, söylemde bulunsa iktidar adeta önüne ket vuruyor. Vatandaşın iyi olmasını istemiyor. Nereden para alabilirim düşüncesiyle Türkiye'yi günbegün çıkmaza sürüklüyor"şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN