CHP'li Tanju Özcan İYİ Parti'ye mi geçiyor?

CHP'nin kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk ettiği Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İYİ Parti lideri Akşener'le 15 Eylül'de birlikte açılış yapacak olması İYİ Parti'ye katılacağı iddialarını ortaya çıkardı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti ile CHP arasında "HDP'ye bakanlık" konusunda yaşanan gerilimin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. İYİ Parti lideri Meral AkşenerCHP’den kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın daveti üzerine Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binasının 15 Eylül’deki açılışına katılacak.

Bolu Belediyesi’nin açılış için bilboardlara astırdığı afişlerde yalnızca Akşener’in resmi bulunuyor.

Tanju Özcan, Akşener’i 31 Ağustos’ta İYİ Parti Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret etmişti. CHP Yüksek Disiplin KuruluTanju Özcan’ın ihracı hakkındaki kararı 26 Eylül’de görüşecek.

HDP'YE BAKANLIK' GERİLİMİ

CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in “Bütün partilere olduğu gibi HDP’ye de bakanlık verilebilir” çıkışının ardından bazı CHP’li ve İYİ Partili isimler arasında başlayan gerginlik sürerken Akşener’in CHP YDK’daki ihraç görüşmesinin hemen öncesinde Tanju Özcan ile birlikte açılışa katılacak olması dikkat çekti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN