CHP'li Nadir Ataman: TOKİ tapuda tarla olan yerlere başvuru alıyor

CHP'li İBB Meclis üyesi Nadir Ataman, sosyal konut projesi kapsamında İstanbul'da yapılacak 50 bin konutun 20 bininin Kanal İstanbul'un etrafında kurulacak Yenişehir sınırları içinde olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ataman “TOKİ, tapuda tarla olan yerlere başvuru alıyor. Maketten konut satışı duyduk da tarladan konut satışını da ilk defa duyuyoruz” diye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ'nin Türkiye genelinde 81 ilde 250 bin sosyal konut projesi yapacağını açıklamıştı. 14 Eylül itibariyle başvuruların başladığı projenin TOKİ tarafından açıklanan ayrıntılarına göre İstanbul'da yapılacak konutlar Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla'da inşa edilecek.

Sözcü'de yer alan habere göre, CHP'li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, İstanbul'da yapılacak 50 bin konutun 20 bininin Kanal İstanbul sınırları içinde kaldığını söyledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kısa süre önce kanalın etrafına kurulacak Yenişehir'in tapu süreci ile ilgili imar uygulamasının iptal ettiğini duyurduğunu anımsatan Ataman “Ortada daha arsa tapusu yok ama TOKİ söz konusu konutlara başvuru alıyor” dedi.

Ataman, şunları söyledi:

“İptal kararı sonrasında önce tapu sürecine ilişkin yeni imar uygulaması askıya çıkacak, kesinleşecek ardından tapular dağıtılacak. TOKİ söz konusu yerleri ihaleye çıkıp kazma vuracak. Bakan hayal tacirliği yapıyor. Cumhurbaşkanının bu durumdan haberi var mıdır bilmiyorum.

TOKİ bugün tapuda tarla olan yerlere başvuru alıyor, ekim sonu kura çekimi yapacağını söylüyor. Ortada Yenişehir'in arsa tapusu yok. Ne zaman olacağı da bakan tarafından açıklanmış değil. Bu hayal tacirliği değil de nedir? Maketten konut satışı duyduk da tarladan konut satışını da ilk defa duyuyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN