Canan Kaftancıoğlu kararına tepki yağıyor! Nagehan Alçı'dan İsmail Saymaz'a önemli isimler...

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 3 ayrı davadan verilen 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından karara tepki yağdı. Nagehan Alçı 'bu bir hukuk cinayetidir' derken İsmail Saymaz, Kemal Kılıçdaroğlu gibi önemli isimler de tepkilerini ortaya koydu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını verdi. Yargıtay, Kaftancıoğlu hakkında 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Karara CHP başta olmak üzere bir çok kesimden tepki gelirken, İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sessiz kalması dikkat çekti. İmamoğlu ile Kaftancıoğlu'nun arasının açık olduğu ve İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine yönelik tepkileri Canan Kaftancıoğlu'nun bir operasyonu olduğu iddia edilmişti. Nagehan Alçı ise "Canan Kaftancıoğlu’na bu yapılan hukuk cinayetidir. Bu rezaleti kabul etmiyorum" paylaşımı yaptı. İşte Kaftancıoğlu kararına tepkiler...

Canan Kaftancıoğlu: Memleketime bahar gelmiş:) Asla durmak, yılmak, yorulmak yok! Nerede olursak olalım çalışacak, çalışacak umudu örgütleyerek iktidardaki kötülüğü hep birlikte gönderecek, hukukun üstünlüğünü tesis ettiğimizde hep birlikte nefes alacağız…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın.

CHP Gençlik Kolları: İstanbul'da bulunan tüm gençlik örgütümüzü saat 18.00'de il başkanlığımıza çağırıyoruz. FAŞİZME TESLİM EDECEK TEK BİR YOLDAŞIMIZ BİLE YOK !

Nagehan Alçı: Canan Kaftancıoğlu’na bu yapılan hukuk cinayetidir. Fikirlerinden ötürü bir siyasetçiye hapis, siyasi yasak. Bu rezaleti kabul etmiyorum. Tüm muhalefet tabanı 10 gündür beni linç ediyor olsa da ben demokrat tavrımdan milim taviz vermiyorum. Tüm kalbimle Canan Hanım’ın yanındayım.

İBB Ankara Temsilcisi Şükrü Küçükşahin: 'Kim ne karar alırsa alsın @Canan_Kaftanci bu ülkenin yüz akı, mücadeleci, inandığını korkmadan dillendiren, başarı abidesi, yürekli bir siyasetçisidir. Ne haksız siyasi yasaklar ne de haksız cezalar Canan Kaftancıoğlu’nu yolundan çeviremez. Türkiye Canan Başkanın yanında."

Tuncay Özkan: "Bu karar hukuksuzdur. Siyaseten yenemediğini masa başında cezalandırma operasyonudur. Tüm kadrolarımızla İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun yanındayız..."

Sedef Kabaş: "Canan Kaftancıoğlu’nun 8-9 yıl önce attığı tweetlerden dolayı hapis cezası vererek, siyasi hayatını sona erdirmeye çalışanlara soralım… Aynı dönemde AKP’li siyasilerin attığı tweetler ne olacak? Çoğu FETÖ, PKK, Öcalan güzellemeleri ile dolu…"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza ne hukuki ne de vicdanidir, tamamen siyasidir. Bu başta muhalifler olmak üzere halka gözdağı vermeye yönelik bir karardır. Ama şunu kimse unutmasın hiçbir CHP’li korkmayacak, yılmayacak, sinmeyecek…

Gazeteci Yavuz Oğhan: Canan Kaftancıoğlu kararı sadece CHP'ye verilen bir gözdağı değil, Türkiye'deki demokratik işleyişin tekerine sokulan bir çomak. Buna bütün muhalefet liderleri ve özellikle de 6'lı masa tepki verirse bir değeri var, 6'lı masa varlığını şimdi göstermeli

İsmail Saymaz: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 4 yıl 11 aylık cezanın yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına karar verildi.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır: Türkiye’de yargı tüm kurumlarıyla iflas etmiştir! Bizler seni bu adaletsiz düzene teslim etmeyeceğiz!

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN