Barış Pehlivan bomba kulis bilgisini paylaştı! Adil Karaismailoğlu ve Murat Kurum İBB'nin adayı olmak istiyor

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için adayın kim olacağıyla ilgili bomba kulis bilgilerini paylaştı. Barış Pehlivan'ın iddiasına göre Adil Karaismailoğlu ve Murat Kurum İBB'nin adayı olmak istiyor..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gazeteci Barış Pehlivan, Çevre Bakanı Murat Kurum’un İBB'yi yönetmek istediği iddiasını aktardı. Pehlivan, daha önce de Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğu'nun İBB'ye talip olduğunu aktarmıştı.

Pehlivan, iktidar partisi koridorlarını iyi bilen kaynağının "Görürsün ikisi de değil, çok sürpriz bir adayı olacak AKP’nin" şeklinde konuştuğunu belirtti.

'İBB İÇİN ÇOK SÜRPRİZ BİR ADAY OLACAK'

Pehlivan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Kaçtır anlatacağım, fırsat olmadı. AKP koridorlarını iyi bilen bir kaynağım aradı ve şöyle dedi: 'Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da gözü İBB’de. O da İstanbul’u yönetmek istiyor.'

Tam ağzımdan 'Desene, kabinede kavga çıkacak' sözü çıkacaktı ki, telefondaki ses ekledi: 'Biliyorsun ki, hiç yanıltmadım seni. Görürsün; ikisi de değil, çok sürpriz bir adayı olacak AKP’nin. Erdoğan fikir değiştirecek ve İBB’nin başı için başka bir ismi aday gösterecek.'

Haliyle, sordum o ismi. Size şimdilik söylememem şartıyla fısıldadı. Evet, şu an ibre Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’ndan yana. Ama bakalım, kaynağımın dediği gibi Erdoğan daha 'sağlıklı' bir ismi düşünecek mi?"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN