Bakan Nureddin Nebati: 2020 Nisan'da 5 milyon yeni istihdam yarattık

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Diyarbakır'da 'Üreten Kadınlar Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati '2020'nin Nisan ayına göre Türkiye 5 milyon yeni istihdam sağladı. Bu bir rekordur. ' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Diyarbakır İş Dünyası Toplantısı'nda konuştu.

Nebati'nin konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

"Son 2 yılda tüm dünya gibi Türkiye'yi de etkileyen bir salgınla baş başa kaldık. Ve bunu en iyi yöneten ülkelerin başında yer aldık. Gelişmiş ülkelerin ekonomide tökezlediği, sağlık hizmetleri açısında sınıfta kaldığı bir dönemden alnımızın akıyla güçlenerek çıktık. Çin'den sonra en çok büyüyen ülke olduk. 

Büyüme devam ediyor. Bu yılın İlk çeyrekte yüzde 7,3 gibi dengeli bir büyüme yakaladık. İmalat sanayinde makine teçhizat yatırımları 2019'un son çeyreğinden bu yana kesintisiz şekilde büyüyor. İstihdamımız 30,9 milyona çıkardık. Ülkenin tamamı üretiyor ve ihraç ediyor. İstihdamı da en üst düzeye getirmiş durumda. 2020'nin Nisan ayına göre Türkiye 5 milyon yeni istihdam sağladı. Bu bir rekordur. Neye göre? Şom ağızlılara göre; öleceğiz, biteceğiz diyenlere bir kapaktır bu aslında.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN