Afşin Hatipoğlu'ndan MHP milletvekili Ahmet Çakar'a tepki! Daha önce de mini etek vukuatı var!

MHP milletvekili Ahmet Çakar'ın, oyuncu Melis Sezen'in kıyafetiyle ilgili 'Geçen gün bir galaya çağırdılar, bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç' ifadesi sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Avukat Afşin Hatipoğlu, Çakar'ın çıkışıyla ilgili Dijital Gaste'ye açıklamalarda bulundu. Çakar'ın, kadınların giyimiyle ilgili daha önce de benzer bir çıkışı olduğunu belirten Hatipoğlu, 'Meclis İdari Amiriyken, meclise mini etekle gelinmesi konusunu gündeme taşımıştı' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ahmet Çakar, oyuncu Melis Sezen'i aylar önce giydiği kıyafetinin dekoltesi üzerinden eleştirmişti. Çakar'ın "Geçen gün bir galaya çağırdılar, bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç" sözleriyle Melis Sezen'i hedef alması tartışmalara yol açmıştı.

"O KIYAFET KANUNEN SUÇ"

Akit TV’de yayınlanan programa katılan Çakar şunları söylemişti:

“Bu ‘Sadakatsiz’ adlı dizide oynayan bir kız var. Adını falan bilmem. Geçen gün bir galaya çağırdılar. Bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç. Çünkü göğüs dekoltesi tamamıyla açık toplum içinde kendini gösteriyor. Yani sütyen yok”

"ÇAKAR DAHA ÖNCE DE KADINLARIN MİNİ ETEĞİNİ GÜNDEME TAŞIMIŞTI"

Dijital Gaste'ye konuşan Avukat Afşin Hatipoğlu, Çakar'ın geçmişte de benzer bir çıkışı olduğunu belirtti. Çakar'ın, İdare Amiri'yken Meclis'e mini etekle gelinmemesi konusunu gündeme taşıdığını belirten Hatioğlu, ''Ülke yangın yerine dönmüşken, bir sanatçının dekoltesini konu etmek inanılır gibi değil. Sayın Çakar daha önce de Meclis İdari Amiriyken, meclise mini etekle gelinmesi konusunu gündeme taşımıştı. Tecrübeli bir siyasetçiden motorinin 22 tl olduğu, milyonlarca sığınmacının geleceğinin konuşulduğu, insanların kiralık ev bulamadıkları için ev arkadaşı aradığı bir ortamda daha sorumlu açıklamalar yapmasını beklerdik'' ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN