Akşener'den iktidara sert tepki: Haram zıkkım olsun Saray'da oturanlara

İYİ Parti Lideri Meral Akşener esnafları ziyaret etmek için geldiği Karaman'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Okullarına aç giden öğrenciler olduğunu belirten Akşener, 'Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar' sözleriyle iktidara tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Karaman’a geldi. Partilileri ve esnafları ziyaret eden Akşener, vatandaşların sorunlarına kulak verdi. Daha sonra vatandaşlara seslenen Akşener, ekonomi üzerinden iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

Türkiye'de seçmenin uzun bir zamandır velinimet olmaktan çıkarıldığını belirten Akşener, vatandaşların birbirlerine düşman edildiğini, 'ceketimi assam seçilirim' sistemi üzerinden bir siyaset uygulandığını savundu.

“10 MAAŞLI İSRAF ABİDELERİNİN, PUDRA ŞEKERCİ DANIŞMANLARIN İŞTEN ÇIKARILMASI LAZIM”

"Esnaf dükkanlarının içinde Türkiye vardır, Türk milleti vardır, Türkiye'nin gerçek dertleri vardır" diyen Akşener, "Uzun bir zamandır sizin derdiniz konuşulmuyor. Sizin derdiniz konuşulduğu takdirde çözüm üretmek lazım. Çözüm üretmek için 5 maaşlı, 10 maaşlı israf abidesi, yan gelip yatan, kifayetsiz muhteris, pudra şekerci danışmanların işten çıkarılması lazım." şeklinde konuştu.

Karaman'a gelmeden önce Çumra'da bir besicinin ağlayarak "Anaları kesmeye gönderiyoruz" dediğini söyleyen Akşener, "Gebe ineklerini kesmeye gönderdiğini söylüyor. Ayıptır be günahtır. Şimdi bunu duyduğunuz zaman çözmek zorundasınız, çözmek zor iş. O zaman Türk Telekom'un 24 milyar lirasını Haririler'in cebine koyamazsınız. EYT'lilerin meselesini çözmek zorunda kalırsınız. Atanamayan öğretmenlerin derdini çözmek zorunda kalırsınız. " değerlendirmesinde bulundu.

“OKULA AÇ GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZ VAR”

24 milyar lira ile ilkokuldan lise sona kadar olan tüm öğrencilere 1 yıl boyunca sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilebileceğine dikkat çeken Akşener, "Ama o çocukları biliyor musunuz? Okula aç giden öğrencilerimiz, çocuklarımız var bizim. Yazıklar olsun sarayda oturanlar. Haram zıkkım olsun sarayda oturanlar." ifadesini kullandı.

En düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini belirten Akşener, asgari ücretin de yeni zamlara göre güncellenmesini istedi.

Akşener şöyle devam etti:

"Siz bu ülkenin en önemli ve kıymetli insanlarını; gençlerini ve emeklilerini açlığa, yokluğa, umutsuzluğa mahkum ederseniz, o 500 milyon dolarlık uçaklarla gezmeniz haramdır haram."

Öte yandan Akşener, programı sırasında istirahat için geldiği bir otelde Golbol Kadın A Milli Takım oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN