AKP Gençlik Kolları Başkanı'ndan açıklama! Kaza olduğunda İmamoğlu tatildeydi

AKP Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Tv100'de yayınlanan 'Pınar Işık Ardor ile Pazar Siyaseti' programına konuk oldu. Programda, gündeme ve 2023 seçimlerine ilişkin Pınar Işıkdor'un sorularını yanıtlayan İnan, Avcılar'daki metrobüs kazası sırasında çekilen ve gündem olan AKP Gençlik Kolları'nın videosu ile ilgili de açıklamada bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AKP Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, katıldığı bir programda Avcılar'daki metrobüs kazası sırasında çekilen ve gündem olan AKP Gençlik Kolları'nın videosu ile ilgili "Bu kazayla ilgili hiç bir açıklama yapmazken çıkıp burada bir tane 18 yaşındaki kızı günah keçisi ilan etmeyi çok büyük bir fırsatçılık olarak görüyorum. Videoyu savunmuyorum ama bu videonun kullanılırak fırsatçılık yapılmasına itiraz ediyorum" dedi.

 "18 yaşındaki kızı günah keçisi ilan etmek çok büyük bir fırsatçılık"

İnan, o videoyla ilgili yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşımızla bir arada oldular. Hiç olmazsa orada vatandaşlarımıza destek olmak için orada... ve en kısa sürede giden arkadaşlarımız. Peki şunu sormak istiyorum; Belediye Başkanı neredeydi? Belediye başkanı her felakette olduğu gibi zannediyorum ki öngörüm tatildeydi. Öyle 1 gün sonra gelip "ben nasıl rant devşiririm, nasıl bu işi birisine ihale ederim"... İşin esasını konuşmadan tam 3 senedir bu otobüs sıkıntıları, duran otobüsler, şoförsüz otobüsler İstanbul bütünü olmuşken, bu kazayla ilgili hiç bir açıklama yapmazken çıkıp burada bir tane 18 yaşındaki kızı günah keçisi ilan etmeyi çok büyük bir fırsatçılık olarak görüyorum.

Bu videoyu savunmuyorum ama bu video kullanılırak fırsatçılık yapılmasına itiraz ediyorum. 18 yaşındaki bir kıza linç kampanyası başlatıldı. Bu kızı araçsallaştırıp işin içinden çıkmayı fırsatçılık olarak değerlendiriyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN