Ahmet Davutoğlu'ndan iktidara 'Canan Kaftancıoğlu' tepkisi

Gelecek Partisi Lideri ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezayı onamasına sert tepki gösterdi. Davutoğlu, iktidara seslenerek '90'ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen 3 davadan verilen cezanın onanmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"Karar ile demokratik siyaseti hedeflemiştir" diyen Davutoğlu, "90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız." ifadelerini kullandı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan verilen cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü. 

Twitter'dan kararı yorumlayan Davutoğlu şunları söyledi:

"Yargı, Sn. Kaftancıoğlu kararı ile demokratik siyaseti hedeflemiştir. Siyasete göz dağı vererek, seçim sürecini etkilemek isteyenleri uyarıyorum: 90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız. Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN