Abdulkadir Selvi'nin muhafazakar seçmen yorumu sosyal medyayı salladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, seçim anketlerine göre AK Parti'nin oy oranındaki durumu ve hayat pahalılığının bu duruma etkisini değerlendirdi. Abdulkadir Selvi 'muhafazakâr seçmen son tahlilde, 'Evet, hayat pahalılığı var. Ben zorlanıyorum' der ama nihayetinde, 'Her şey 2 kilo domates değil' der. Domatese değil, değerlerine oy verir...'

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

"AK Parti’nin oyları yükseliyor ama yüzde 40’ın üzerine çıkmıyor" diyen Selvi,  AKP Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'in konuyla ilgili olarak, “Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dediğini aktardı.

Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"Küresel liderliği Erdoğan’ı yükseltirken, hayat pahalılığı paçalarından tutup aşağıya çekiyor. Mustafa Şen de aynı noktaya işaret ediyor. AK Parti’nin 2023’ten önce yüksek enflasyon sorununu çözmesi lazım.

Ama bu da bir gerçek. Halkımız yüksek enflasyon sorununu da Erdoğan’ın çözeceğine inanıyor. Çünkü Erdoğan zaten bunu başarmış bir lider. Ayrıca muhafazakâr seçmen son tahlilde, ‘Evet, hayat pahalılığı var. Ben zorlanıyorum’ der ama nihayetinde, “Her şey 2 kilo domates değil” der. Domatese değil, değerlerine oy verir..." 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN