10 mayıs 2022 Bitcoin, Ethereum, Altcoin kaç TL? Bugün Bitcoin (BTC) kaç dolar? Ethereum, Dogecoin, Ripple ne kadar oldu? 10 mayıs Kripto para fiyatları ne durumda? Bitcoin piyasasında son durum

Vatandaşlar kripto para piyasasındaki son durumu araştırıyor. 10 Mayıs 2022 Salı günü Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Ripple fiyatları merak ediliyor. Kripto para fiyatlarında ibre aşağı yöne gidiyor. Peki piyasalarda son durum ne? Bitcoin kaç TL? 10 Mayıs 2022 Bitcoin (BTC) kaç dolar? Ethereum, Dogecoin, Ripple ne kadar oldu? Kripto paraların güncel fiyatları haberimizde..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeni haftanın ikinci gününde kripto para alım-satımı yapmak isteyen vatandaşlar bu haberi araştırıyor. Kripto para piyasaları gerilemeye devam ediyor. Coingecko'da yer alan verilere göre piyasalar son 24 saatte yüzde 8.6 değer kaybetti ve 1.5 trilyon doların altına indi. 

Vatandaşlar Kripto para piyasasına ilişkin Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Ripple fiyatlarında son durumu araştırıyor. Peki Bitcoin kaç TL? 10 Mayıs 2022 Bitcoin (BTC) kaç dolar? Ethereum, Dogecoin, Ripple ne kadar oldu? Para piyasalarında son durum haberimizde..

Saat 08.00 itibariyle Bitcoin'deki düşüş ise yüzde 7.6 oldu. BTC'nin fiyatı 31 bin 134 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bitcoin gece saatlerinde 29 bin dolar seviyesine kadar gerilese de 31 bin dolar seviyesine çıkmayı başardı. BTC'nin son 1 haftalık değer kaybı ise yüzde 20'ye yanaştı. 

Bitcoin son olarak 20-21 Temmuz tarihlerinde 29 bin dolarları görmüştü. Yani Bitcoin neredeyse son bir yılın en düşük seviyelerinde geziniyor.  Ethereum'daki kayıp ise son 24 saatte BTC'ye göre daha az oldu. ETH'nin fiyatı yüzde 5.2 düşerek 2 bin 338 dolara geriledi. 

Ripple ve Dogecoin'deki değer kaybı yüzde 10'u geçti. XRP'nin fiyatı yüzde 10.3 düşerek 51 cente indi.  DOGE ise yüzde 10.8 değer kaybetti ve 11 centin altını gördü. 

PİYASALAR NEDEN DÜŞÜYOR?

Yüksek enflasyona karşı parasal sıkılaşma beklentilerinin artması, riskli varlıklardan kaçış ve doların diğer para birimleri karşısında değer kazanması Bitcoin'in düşüşündeki temel etken. 

Fed'in geçen haftaki 50 baz puanlık faiz artırımı düşüşü başlatmıştı.  Küresel hisse senedi piyasalarındaki negatif seyre paralel olarak kripto para piyasalarındaki kayıplar da yoğunlaştı. 
Piyasalardaki negatif seyirde, para politikasında sıkılaşma beklentilerinin artması, riskli varlıklardan kaçış ve dolar endeksinin 20 yılın en yüksek seviyesine ulaşması etkili oldu.

Analistler, yükselen enflasyonla mücadele için para politikası sıkılaşmasının ve likiditenin azalmasının yatırımcıları küresel piyasalarda riskli varlıklardan uzaklaştırdığını belirtti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN